Penészölő adalékot tartalmazó vizes oldat. Penészes falfelületek lemosására, fertőtlenítésére, valamint új falfelületek penészgátló falfestés előtti előkezelésére alkalmazható. Hatása azonnali, hosszútávú penészgátlást csak penészgátló falfestékkel együtt biztosít.
Felhordás: karos szórófejjel, ecsettel
Javasolt rétegszám: új falfelületekre 1 réteg, penészes falfelületekre 2-3 réteg
Kiadósság: 5-7 m2/l egy rétegben
Hígítás: a készítményt hígítatlanul kell alkalmazni!
Antimikrobiális spektrum: fungicid
Terméktípus: PT2
Formuláció: folyékony koncentrátum
Felhasználói kör: lakossági
Penészes falfelületek lemosására, fertőtlenítésére, valamint új falfelületek penészgátló falfestés előtti előkezelésére alkalmazható. Hatása azonnali, hosszútávú penészgátlást csak penészgátló falfestékkel együtt biztosít.
A készítményt hígítatlanul kell alkalmazni! Új felületek esetében a szilárd, pormentes falfelületre visszük fel a készítményt csak erre a célra használt ecset, vagy szórófejes adagoló segítségével. A készítményt hagyjuk a felületre rászáradni. Minimális behatási idő: 2 óra. A behatási idő letelte után a felület falfestékkel festhető. Régi, penészes felületeknél a lemosást követően a laza, málló, penészes vakolatot le kell kaparni, leverni, majd újbóli fertőtlenítőszeres kezelésnek kell következnie. Minimális behatási idő: 2 óra. A behatási idő letelte után kell a felületet kijavítani, és lehet a falat festeni.
Elsősegélynyújtás: belégzés esetén: a sérültet vigyük friss levegőre, lazítsuk meg ruházatát, helyezzük nyugalmi helyzetbe. Panasz esetén hívjunk orvost. Ha bőrre kerül: az anyaggal átitatott ruházatot le kell venni. Bő vízzel, szappannal le kell mosni. Panasz esetén forduljunk orvoshoz. Ha szembe kerül: öblítsük ki a szemet, a szemhéjak széthúzásával és a szemgolyó egyidejű mozgatásával (legalább 15 percig). Forduljunk szakorvoshoz. Lenyelés esetén: öblítsük ki a sérült száját tiszta vízzel. Hánytatni tilos! Azonnal hívjunk orvost.
Hulladékkezelés: a termék, maradékai és csomagolása veszélyes hulladéknak minősül, kezelésére a vonatkozó rendeletben foglaltak az irányadók.
Környezetvédelem/ökotoxikológia: a terméket és maradékait, valamint hulladékait élővízbe, talajba és közcsatornába juttatni nem szabad.
Szennyezésmentesítés: a szabadba jutott terméket folyadékfelszívó anyaggal (pl.: föld, homok, univerzális folyadékmegkötő anyag stb.) kell felitatni Az összegyűjtött hulladékot a szakszerű eltávolításig/ártalmatlanításig megfelelő, címkével ellátott, zárható veszélyes hulladékgyűjtő tartályba helyezve kell tárolni.